PROJE DANIŞMANLIĞI

Günümüzde firmaların verimliliklerini artırmalarındaki en önemli etken, hızlı ve doğru kararlar almaktır. Hızlı ve doğru kararlar almak ve rekabetteki diğer firmalara göre avantaj sağlamak için firmalar en yeni teknolojileri kullanmaya çalışmaktadırlar. Ancak teknolojinin kullanım şekli, firmanın yapısına uygun bir şekilde sunulması da verimliliği artıran önemli etkenlerden biri sayılmaktadır.

Firmaların teknolojiyi daha iyi kullanmaları, karar alma süreçlerinin kısaltacak ve maksimum verimliliğe çok daha kısa sürede ulaşmalarını sağlayacaktır. Tüm ihtiyaçların tespit edilmesi ve firmada varolan organizasyonun incelenerek firma yapısına uygun çözümlerin üretilmesi sayesinde yazılımdan alınacak verim çok daha yüksek olacaktır.

Proje danışmanlığı adı altında topladığımız çalışmalar aşağıdaki gibidir.

Ak ve Organizasyon: Firmalarda bir projenin salkl olarak yrtlmesindeki en nemli etken firmadaki grevlerin tanml olmas ve birbirinden ayr olmasdr. Bu aamada proje plannn ve gei zamanlamasnn kartlmas, eitim alacak kii ve sorumlularn belirlenmesi ve fiili kullanma gei tarihleri belirlenmesi, i aknn tespiti gibi ilemler gerekletirilir. Firmann st ynetimi ile yaplan toplantlarda hedef projenin hayata geirilmesi konusunda gerekli analizler yaplr, soru cevaplar alnr. Firmada kullanclarn fonksiyonlarna gre gruplandrlmas ve yalnz ilgili ilemleri yapabilmelerinin salanmas gibi almalar, i ak ve organizasyon danmanl erevesinde gerekletirilir. Fiili kullanma gemeden nce proje yneticisi ve proje sorumlusu, projenin her aamasnda durum deerlendirmesi ve projede gerekli deiiklikleri yapar.

Doru Teknoloji ve rn Seimi: Projenin uygulanmas aamasnda yazlm iin altyapnn hazr olup olmad tespiti ve hazr olma zaman belirlenir. Firmann kulland tm donanmlarn konfigrasyonu projede belirtildii gibi olmaldr. Doru teknolojilerin ve rnlerin kullanlmas programn hatasz almasn salayacak ve alnan verimi artracaktr.

Danmanlk Toplantlar: Gerek proje balangcnda gerekse fiili kullanma gei sonrasnda firma st ynetimi ile toplantlar dzenlenir. Proje plannda belirlenen admlarn ileyii, hedef projenin belirlenen srelerde tamamlanmas ve fiili kullanma gei analizi yaplr. Proje sonu toplantlarda firmada ileyiin belirlenen kriterlere uygun yaplp yaplmad tespit edilir ve gerekli dzeltmeler yaplr. Bu toplantlar ile yazlmdan alnan verimin maksimum dzeye karlmas ve firmadaki ileyiin optimum dzeyde gereklemesi salanmaktadr.